Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Dla nas wszystkich, każdy rok nauki jest ważny i niepowtarzalny. Dzisiaj kończymy kolejny etap wytężonej pracy i realizacji wyznaczonych celów mierzonych wynikami edukacyjnymi uczniów.

Zakończenie zajęć roku szkolnego 2019/ 2020 odbywa się w czasie walki z pandemią, która zaburzyła cały dotychczasowy porządek i postawiła przed nami wyzwania, aby żyć, pracować i uczyć się zupełnie inaczej, niż dotychczas.

Wierzę jednak, że te ostatnie trudne tygodnie nie przesłoniły wcześniejszych miłych wspomnień szkoły jako ważnego miejsca edukacyjnych spotkań, a nowe doświadczenia wykorzystamy jako szansę na wzmocnienie naszych zawodowych kompetencji.

Na progu zbliżających się wakacji wszystkim Nauczycielom pragnę podziękować za trud poświęcenia i ogromnego zaangażowania. Stanęliście Państwo przed wyzwaniem, które wymagało zwiększonego wysiłku i niestandardowych działań podejmowanych pod presją czasu i nie zawsze życzliwych opinii. Przekazując naszym uczniom wiedzę oraz niezbędne umiejętności w nowej i dla nich formule, rozbudziliście w nich zdolność samodzielnego działania i myślenia, pasję poznawania, zaangażowania i odpowiedzialności.

Bardzo serdecznie dziękuję!

Uczniom gratuluję wszystkich sukcesów – tym trudniej było je osiągnąć w czasie podjętej przez Was, przy wsparciu nauczycieli, zdalnej nauki. Zdawaliście w ostatnich miesiącach tego roku niełatwy sprawdzian z samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój. Cieszę się, że rozumiecie, jak wiele zależy od wykorzystania szansy, którą daje Wam szkoła.

Życzę, by nie kojarzyła się Wam ona tylko z obowiązkami, ale była również miejscem, do którego chętnie – mam nadzieję – będziecie mogli wrócić po wakacjach.

Wszystkim życzę słonecznych i zdrowych wakacji. Niech będą one czasem zasłużonego wypoczynku i radości. Do zobaczenia we wrześniu.

Serdecznie pozdrawiam

Małgorzata Brzozowska

Dyrektor ZSTiO nr 4