KLASY SPORTOWA – OGÓLNA

Jeżeli jesteś aktywny, zainteresowany sportem i pragniesz związać swoją przyszłość zawodową z kulturą fizyczną, turystyką i rekreacją – wybierz klasę sportową. Klasa sportowa jest przeznaczona dla uczniów, którzy planują podjęcie studiów na akademiach wychowania fizycznego, na kierunkach przyrodniczych, psychologii i rehabilitacji lub na kierunkach społecznych (np. sport – praca trenerska, przy organizacji sportowych wydarzeń, praca dziennikarza sportowego; turystyka i rekreacja, rehabilitacja itp.) bądź chcą uczestniczyć w procedurach rekrutacyjnych do służb mundurowych. Zadaniem klasy sportowej jest między innymi: stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją innych zajęć dydaktycznych; dążenie do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania na zajęciach dydaktycznych; umożliwienie uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki sportowe uczestniczenia w zawodach sportowych. Uczniem klasy o profilu sportowym może zostać każdy, kto nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych.

KLASA SPORTOWA – PIŁKA NOŻNA

Naszym celem jest kształcenie młodych piłkarzy świetnie wyszkolonych pod względem technicznym i przygotowanych fizycznie do profesjonalnej kariery piłkarskiej. Program nauczania został tak skonstruowany, by pozwalał zrozumieć, jak funkcjonuje organizm ludzki i na czym powinien polegać tryb życia sportowca.

Do dyspozycji uczniów są trzy pełnowymiarowe boiska, w tym boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz kilka sal gimnastycznych.
Nasi uczniowie korzystają z profesjonalnego sprzętu sportowego, a dzięki stałej współpracy z wieloma firmami mają możliwość zakupu strojów sportowych (dresy, obuwie) ze specjalnym rabatem.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym byłych zawodników klubów pierwszoligowych, jak: Grzegorz Wagner, Seweryn Siemianowski czy Damian Łukasik.