KLASY SPORTOWA – OGÓLNA

Jeżeli jesteś aktywny, zainteresowany sportem i pragniesz związać swoją przyszłość zawodową z kulturą fizyczną, turystyką i rekreacją – wybierz klasę sportową. Klasa sportowa jest przeznaczona dla uczniów, którzy planują podjęcie studiów na akademiach wychowania fizycznego, na kierunkach przyrodniczych, psychologii i rehabilitacji lub na kierunkach społecznych (np. sport – praca trenerska, przy organizacji sportowych wydarzeń, praca dziennikarza sportowego; turystyka i rekreacja, rehabilitacja itp.) bądź chcą uczestniczyć w procedurach rekrutacyjnych do służb mundurowych. Zadaniem klasy sportowej jest między innymi: stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją innych zajęć dydaktycznych; dążenie do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania na zajęciach dydaktycznych; umożliwienie uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki sportowe uczestniczenia w zawodach sportowych. Uczniem klasy o profilu sportowym może zostać każdy, kto nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych.

KLASA SPORTOWA – PIŁKA NOŻNA

Naszym celem jest kształcenie młodych piłkarzy świetnie wyszkolonych pod względem technicznym i przygotowanych fizycznie do profesjonalnej kariery piłkarskiej. Program nauczania został tak skonstruowany, by pozwalał zrozumieć, jak funkcjonuje organizm ludzki i na czym powinien polegać tryb życia sportowca.

Do dyspozycji uczniów są trzy pełnowymiarowe boiska, w tym boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz kilka sal gimnastycznych.
Nasi uczniowie korzystają z profesjonalnego sprzętu sportowego, a dzięki stałej współpracy z wieloma firmami mają możliwość zakupu strojów sportowych (dresy, obuwie) ze specjalnym rabatem.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym byłych zawodników klubów pierwszoligowych, jak: Grzegorz Wagner, Seweryn Siemianowski czy Damian Łukasik.

 

Szkoła ściśle współpracuje z Klubem Sportowym Ruch Chorzów S. A. i UKS Ruch Chorzów       w zakresie kształcenia młodzieży, będącej zawodnikami klubu i prowadzi klasy sportowe    o specjalności – piłka nożna. Umożliwia łączenie możliwości trenowania na najwyższym poziomie, dające profesjonalne przygotowanie do gry w kadrze narodowej, klubach ekstraklasy oraz I ligi z możliwością ukończenia szkoły ponadpodstawowej i przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Uczniowie i absolwenci odnoszą sukcesy sportowe na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym m.in.:

– w piłce ręcznej dziewcząt – Mistrzostwo Polski Juniorek w roku 2016 i 2017,

– w piłce nożnej  chłopców – wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych 2016/2017, absolwenci Artur Sobiech i Filip Starzyński byli zawodnikami reprezentacji Polski i Bundesligi, absolwent Mateusz Bogusz jest zawodnikiem Leeds United i kapitanem Reprezentacji Polski U-21,  aktualnie 8 absolwentów  to zawodnicy Klubów Ekstraklasy: (Piast Gliwice, Lech Poznań, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Stal Mielec).

– w boksie ( Łukasz Górecki zdobył I, II, III miejsce w Międzynarodowych Turniejach Bokserskich  w kategorii do 60 kg),

– brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U – 17 w FUTSALU w 2021 r.,

– srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U – 17 w FUTSALU w 2022 r.

Aktualnie  10  uczniów naszej Szkoły to zawodnicy pierwszej drużyny Ruch Chorzów, która walczy o awans do I Ligi.