WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

POLA NADZIEI

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Drukowanie

Od 2016 roku nasza szkoła w ramach działalności wolontariatu przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dołączyliśmy do sztabu przy Zespole Szkół S – P dla dzieci niesłyszących w Katowicach, ul. Grażyńskiego 17. Szefem Sztabu jest Pan Piotr Babryła. Szkolnym opiekunem wolontariatu jest Pani Jolanta Zdebik oraz Pani Beata Woźniak.

W ramach 26 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  zorganizowaliśmy akcję „Ciacho dla juniora i seniora”!

W ramach 25 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  zorganizowaliśmy akcję „Ciacho dla juniora i seniora”, dzięki której zebraliśmy 300 zł. Nasi wolontariusze – 31 osób aktywnie kwestowali na rzecz WOŚP i zebrali 6318,22 zł.

 

PLAKATPOLA NADZIEI

Od roku 2009 nasza szkoła jest zaangażowana w kampanię społeczną „Pola Nadziei”. Celem kampanii jest propagowanie idei hospicyjnej, przełamywanie negatywnych stereotypów w myśleniu o hospicjach, przybliżenie mieszkańcom Chorzowa działalności Hospicjum, promocja wolontariatu wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, pozyskiwanie środków na bieżące funkcjonowanie Hospicjum w Chorzowie, zakup sprzętu medycznego i specjalistycznych opatrunków dla pacjentów.

W ramach Chorzowskiej Kampanii „Pola Nadziei” organizowanej przez Zarząd Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie uczniowie naszej szkoły kwestują na rzecz hospicjum: przed kościołem pod wezwaniem Św. Józefa oraz Św. Barbary oraz na terenie parku WPKiW w Chorzowie.

IMG_2254